Track & Field
InteractiveTwitterFacebook
HOB_Heat_Sheets

Licensed to AllTrax Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                 Heart of the Bluegrass Track & Field Classic                  
                  Outdoor Stadium Grand Opening- Univ. of KY                   
                          Lexington, KY  - 4/20/2013                           
                                 Meet Program                                  
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:00 AM
 Waterfall Start
    HOB Meet:  9:41.80  1997        Southwestern                               
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bryan Station  'A'                                           
  2  Central Hardin  'A'                                          
  3  Fairview  'A'                                                
  4  Madison Central  'A'                                         
  5  Conner  'A'                                                  
  6  Franklin County  'A'                                         
  7  Jeffersonville  'A'                                          
  8  Western Hills  'A'                                           
  9  Burgin  'A'                                                  
 
Event 24  Boys 4x800 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:15 AM
 Waterfall Start
    HOB Meet:  8:01.10  1986        Lville Trinity                             
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Paul Dunbar  'A'                                             
  2  Male  'A'                                                    
  3  North Hardin  'A'                                            
  4  Bryan Station  'A'                                           
  5  Pulaski County  'A'                                          
  6  Central Hardin  'A'                                          
  7  Martha Layne Collins  'A'                                    
  8  Scott HS  'A'                                                
  9  Madison Central  'A'                                         
 10  Male  'B'                                                    
 11  Conner  'A'                                                  
 12  Bardstown  'A'                                               
 13  Burgin  'A'                                                  
 14  Scott County  'A'                                            
 
Event 55  Women 4x100 Meter Relay Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:30 AM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Siena Heights  'A'                                           
  4  Bellarmine  'A'                                              
  5  Kentucky  'A'                                                
  6  Marshall  'A'                                                
  7  Eastern Kentucky  'A'                                        
  8  Northern Kentucky  'A'                                       
 
Event 56  Men 4x100 Meter Relay Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:33 AM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Siena Heights  'C'                                           
  4  Siena Heights  'A'                                           
  5  Kentucky  'A'                                                
  6  Bellarmine  'A'                                              
  7  Siena Heights  'B'                                           
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:38 AM
    HOB Meet:  48.90  2011        Lex.Tates Creek                              
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Madison Central  'A'                                         
  3  Jeffersonville  'A'                                          
  4  Franklin County  'A'                                         
  5  Bryan Station  'A'                                           
  6  Western Hills  'A'                                           
  7  Frankfort  'A'                                               
  8  Scott County  'A'                                            
  9  Shelby County  'A'                                           
Section 2  Timed Finals
  4  Bardstown  'A'                                               
  5  Central Hardin  'A'                                          
  6  Conner  'A'                                                  
  7  Burgin  'A'                                                  
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:43 AM
    HOB Meet:  42.93  1995        Lex.Bryan Station                            
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Madison Central  'A'                                         
  3  Shelby County  'A'                                           
  4  North Hardin  'A'                                            
  5  Male  'A'                                                    
  6  Scott County  'A'                                            
  7  Bryan Station  'A'                                           
  8  Central Hardin  'A'                                          
  9  Bardstown  'A'                                               
Section 2  Timed Finals
  3  Conner  'A'                                                  
  4  Scott HS  'A'                                                
  5  Western Hills  'A'                                           
  6  Franklin County  'A'                                         
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:55 AM
    HOB Meet:  14.69  1995        Shonna Johnson, Lville Valley                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Blankenship, Hannah            8 Fairview                    
  2  Washington, Jasmine           12 Frankfort                   
  3  Conner, Alexis                09 Madison Central             
  4  Hall, Alaina                  11 Western Hills               
  5  Wiggins, Abby                 12 West Jessamine              
  6  McKnight, Paige               12 Fairview                    
  7  Butler, Alneisha              12 Central Hardin              
  8  Ford, Nycia                   10 Jeffersonville              
  9  Burke, Summer                 11 Burgin                      
Section 2  Timed Finals
  1  Cole, Reagan                  09 Model                       
  2  Kennedy, Jordyn               09 Conner                      
  3  Welsing, Melanie               7 Model                       
  4  Crittenden, Tori              11 Western Hills               
  5  Buck, Jena                    12 Conner                      
  6  Burchfield, Sydney            09 Madison Central             
  7  Stanula, Gina                 12 Shelby County               
  8  Tipton, Savannah               7 Franklin County             
  9  Tucker, McKenna               09 Franklin County             
Section 3  Timed Finals
  1  Haas, Meghan                  10 Jeffersonville              
  2  Jones, Sydni                  09 Scott County                
  3  Allen, Caresha                10 Bardstown                   
  4  Wilcox, Jasmine               11 Franklin County             
  5  Haydon, Mariam                08 Bardstown                   
  6  Duncan, Caylee                 8 Conner                      
  7  Booe, Sarah                   09 Frankfort                   
  8  Adams, Priscilla              09 Scott County                
  9  Brown, Taeja                  09 Jeffersonville              
 
Event 51  Women 100 Meter Hurdles Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:01 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Goodwin, Tori                 FR Bellarmine                  
  2  Daniels, Alecia               JR Marshall                    
  3  Bange, Asia                   FR Marshall                    
  4  Cartwright, Devinn            SO Kentucky                    
  5  Parker, Kayla                 JR Kentucky                    
  6  Jules, Vanessa                SR Marshall                    
  7  Sampley, Danielle             SR Kentucky                    
  8  Bowe, Nora                    SR Bellarmine                  
  9  Richmond, Kendal              FR Northern KY                 
Section 2  Timed Finals
  2  Johnson, Shanice              FR Marshall                    
  3  Roark, Madison                JR Bellarmine                  
  4  Farquharson, Patrice          FR Kentucky                    
  5  Marquart, Stephanie           FR Siena Height                
  6  Heilman, Christina            FR Kentucky                    
  7  Martin, Destany               FR Northern KY                 
  8  Hamrick, Kristin              SR Bellarmine                  
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:10 AM
    HOB Meet:  14.61  1991        Jeremy Petter, Lville St. Xavier             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Goldring, Dallan              11 Bardstown                   
  2  Murphy, Cameron               11 Western Hills               
  3  Catron, Chris                 12 Franklin County             
  4  Johnson, Dontae               12 North Hardin                
  5  Fields, Jordan                11 Male                        
  6  Meers, Bryce                  12 North Hardin                
  7  Barry, Michael                12 Shelby County               
  8  Smith, Malcolm                12 Bryan Station               
  9  Howard, Desmond               10 Bryan Station               
Section 2  Timed Finals
  1  Lawson, Chris                 12 Conner                      
  2  Lyons, Kyle                   10 East Jessamine              
  3  Johnston, Justin              11 Mercer County               
  4  Payton, Mookie                 8 Scott County                
  5  Knutson, Levi                 10 Madison Central             
  6  Larkin, P.J                   11 Central Hardin              
  7  Boggs, Devin                  08 Bardstown                   
  8  Hardy, Antonio                10 Scott County                
  9  Schilar, Devin                09 Scott HS                    
Section 3  Timed Finals
  4  Nicol, Nathan                 11 Conner                      
  5  Spiker, Zack                  11 Burgin                      
  6  McDonald, Kaleb               11 Mercer County               
 
Event 52  Men 110 Meter Hurdles Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:20 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Jenkins, Joshua               FR Siena Height                
  3  Field, Max                    SO Siena Height                
  4  VandenDool, Andrew            SR Unattached                  
  5  Hayes, Keith                  SR Kentucky                    
  6  Bagley, Brandon               JR Kentucky                    
  7  Moore, Logan                  SO Siena Height                
  8  Norris, Dominique             SO Eastern KY                  
Section 2  Timed Finals
  4  Meyer, Adam                   SO Bellarmine                  
  5  Derscheid, Travis             SR Siena Height                
  6  McConvey, Tanner              FR Bellarmine                  
 
Event 45  Women 1 Mile Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Detmer, Ann                      Unattached                  
  2  Martin, Carissa               SR Bellarmine                  
  3  Peare, Allison                JR Kentucky                    
  4  Morgan, Allie                    Unattached                  
  5  Wright, Megan                 SR Kentucky                    
  6  Bostrom, Anna                 JR Kentucky                    
  7  Macumber, Cally               JR Kentucky                    
  8  Oswald, Chelsea               JR Kentucky                    
  9  Hoop, Danielle                SO Cumberlands                 
 10  Wijayaratne, Hiruni           JR Kentucky                    
Section 2  Timed Finals
  1  Ulanowski, Briana             SR Bellarmine                  
  2  Parks, Erica                  FR Morehead State              
  3  Reaser, Erica                 SO Eastern KY                  
  4  Mortakis, Kelley              SR Marshall                    
  5  Echler, Allison               SR Bellarmine                  
  6  Achtien, Katy                 SR Kentucky                    
  7  Schwarber, Amy                JR Bellarmine                  
  8  Thomas, Leslie                SR Marshall                    
  9  Glinski, Melanie              JR Siena Height                
 10  Combs, Jaci                   FR Northern KY                 
 11  Hooper, Kristyn               SO Northern KY                 
 12  Savitz, Sara                  FR Northern KY                 
 13  Miloscia, Molly               JR Marshall                    
 14  Morgan, Michaele              FR Marshall                    
 15  Lewis, Whitney                SO Marshall                    
 
Event 46  Men 1 Mile Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:43 AM
 Only Positions 1-12 on Row 1 Waterfall
 Remaining athletes in Alley or Row 2
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Smith, Brett                  JR Siena Height                
  2  Hillenbrand, Matt             JR Kentucky                    
  3  Bateson, Justin               JR Siena Height                
  4  Kahleifeh, Adam               JR Kentucky                    
  5  Widner, Zaccheaus             JR Siena Height                
  6  Neal, Keffri                  SO Kentucky                    
  7  Sanders, Taylor               FR Bellarmine                  
  8  Bonfield, Kevin               SR Kentucky                    
  9  Kosgei, victor                   Unattached                  
 10  Graves, Aaron                 SO Bellarmine                  
 11  Wilson, Mackay                FR Kentucky                    
 12  Scharold, Robbie              JR Kentucky                    
 13  Kirtner, Joe                  FR Morehead State              
 14  Dotterweich, Nate             SR Bellarmine                  
 15  Sandlin, Robert               JR Bellarmine                  
 16  Kincaid, Matt                 SO Northern KY                 
 17  Monroe, Gary                  SO Morehead State              
 18  Makin, Josh                   SO Northern KY                 
 19  Frigo, Armand                 JR Bellarmine                  
 
Event 9  Girls 1 Mile Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:50 AM
 Position 1-14 on Row 1 Waterfall
 all others on Row 2 Waterfall
    HOB Meet:  5:06.10  1987        Sonya Rankin (1600m), Danville             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Florence, Abby                12 Paul Dunbar                 
  2  Guilfoil, Lauren              12 Bryan Station               
  3  Lawhorn, Ashley               09 Franklin County             
  4  Nnoromele, Hannah             12 Model                       
  5  Couturier, Philippine         10 Sayre                       
  6  Guilfoil, Emma                11 Bryan Station               
  7  Layne, Haley                  10 Fairview                    
  8  Ward, Janie                   11 Model                       
  9  DeNigris, Dove                10 Western Hills               
 10  Durbin, Hannah                11 Model                       
 11  Manning, Julia                09 Madison Central             
 12  Bowen, Brooklyn               12 Fairview                    
 13  Woosley, Cassie               09 Scott County                
 14  Harms, Brooke                 09 Conner                      
 15  Taylor, Kerry                 09 Franklin County             
 16  Seaman, Christine             12 Bardstown                   
 17  Briggs, Tori                  09 Central Hardin              
 18  Hamilton, Sarah               10 Bardstown                   
 19  Knox, Anna                    11 Madison Central             
 20  Griswell, Sidney               8 Central Hardin              
 21  Snelling, BreAnna             10 Jeffersonville              
 22  Patton, Cat                   11 Jeffersonville              
 23  Boyd, Leah                    10 Franklin County             
 24  Avery, Brooke                 11 Jeffersonville              
 25  Gogel, Emily                  09 Scott County                
 26  Peavler, Danielle             09 Burgin                      
 27  Hardaway, JaVaughn            12 Jeffersonville              
 28  Jorae, Jessica                12 Jeffersonville              
 
Event 10  Boys 1 Mile Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 12:00 PM
 Positions 1-14 on Row 1 Waterfall,
 all others on Row 2 Waterfall
    HOB Meet:  4:18.45  1995        Josh Buffolino (1600m), Shelby County      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Wireman, Raine                12 Proctrvl Fairlnd            
  2  Rich, Dylan                   12 Buffalo (P)                 
  3  Hahne, Jesse                  12 Schlarman                   
  4  Jones, Tucker                 11 Corbin                      
  5  Breeds, Tyler                 11 North Hardin                
  6  Price, Brandon                11 Bardstown                   
  7  Price, Michael                12 Central Hardin              
  8  Waltman, Nicholas             11 Sayre                       
  9  Crump, Mason                  11 Madison Central             
 10  Beckerson, Alex               12 Burgin                      
 11  Fields, Brennan               09 Madison Central             
 12  Jones, Keenan                 10 Western Hills               
 13  Gerlach, Nolan                10 Conner                      
 14  Qualls, Bryant                12 Mercer County               
 15  Keplinger, William            12 Paul Dunbar                 
 16  Mahmud, Malik                 10 Paul Dunbar                 
 17  Stinnett, James               10 Mercer County               
 18  Baumann, Nick                 10 Conner                      
 19  Ott, Kenneth                  10 Male                        
 20  Ash, Joseph                   10 Paul Dunbar                 
Section 2  Timed Finals
  1  Zwygart, Zachary              10 Scott County                
  2  Rupp, Robert                  10 North Hardin                
  3  Rhodes, John                  10 Bryan Station               
  4  Klain, Tyler                  10 Male                        
  5  Sustatia, Carlos              10 Bardstown                   
  6  Hanrahan, Keegan              11 Scott HS                    
  7  Koogler, Jon                  10 Conner                      
  8  Hull, Logan                   12 Shelby County               
  9  Daugherty, Mason              10 Shelby County               
 10  Beazley, Christian            11 East Jessamine              
 11  Holsinger, CJ                 12 Burgin                      
 12  Stoceckel, Chrism             09 Scott HS                    
 13  Mudrak, Brian                 10 Scott County                
 14  Bray, Jordan                  12 Male                        
 15  Wood, Duncan                  10 Male                        
 16  Wyatt, Brian                  12 Franklin County             
 17  Stone, Thomas                 11 Franklin County             
 18  Owens, Harrison                8 Bryan Station               
 19  Tichener, Zack                10 Scott HS                    
 20  Giles, Cooper                 10 Franklin County             
 21  Johnson, Nick                 10 Western Hills               
 22  Parsons, Tommy                10 Franklin County             
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 12:20 PM
    HOB Meet:  1:44.70  1988        Lex.Bryan Station                          
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Franklin County  'A'                                         
  3  Fairview  'A'                                                
  4  Frankfort  'A'                                               
  5  Bryan Station  'A'                                           
  6  Western Hills  'A'                                           
  7  Madison Central  'A'                                         
  8  Conner  'A'                                                  
  9  Scott County  'A'                                            
Section 2  Timed Finals
  3  Jeffersonville  'A'                                          
  4  Bardstown  'A'                                               
  5  Shelby County  'A'                                           
  6  Central Hardin  'A'                                          
  7  Burgin  'A'                                                  
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 12:25 PM
    HOB Meet:  1:29.36  2010        Lville Male                                
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Madison Central  'A'                                         
  3  Scott County  'A'                                            
  4  North Hardin  'A'                                            
  5  Male  'A'                                                    
  6  Bryan Station  'A'                                           
  7  Male  'B'                                                    
  8  Bardstown  'A'                                               
  9  Shelby County  'A'                                           
Section 2  Timed Finals
  4  Conner  'A'                                                  
  5  Central Hardin  'A'                                          
  6  Western Hills  'A'                                           
  7  Franklin County  'A'                                         
 
Event 47  Women 3000 Meter Steeplechase Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 12:35 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Turi, Sarah                   SR Bellarmine                  
  2  Steilberg, Virginia           JR Bellarmine                  
  3  Justice, Kayla                SR Northern KY                 
  4  Wagner, Maggie                SR Bellarmine                  
  5  Govey, Paige                  SR Marshall                    
  6  Gaffney, Kelsey               SR Northern KY                 
  7  Heldmeyer, Beth               SR Siena Height                
 
Event 48  Men 3000 Meter Steeplechase Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 12:50 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Childers, Evan                FR Morehead State              
  2  Holmer, Brady                 FR Northern KY                 
  3  Haukereid, Mark               JR Siena Height                
  4  Migun, Peter                  SR Eastern KY                  
  5  Warner, Lucas                 SR Berea                       
  6  Chwalek, Brendan              JR Northern KY                 
  7  Ford, William                 SO Bellarmine                  
  8  Mowrey, Tyler                 FR Northern KY                 
 
Event 37  Women 100 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:08 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Kuntz, Elaine                 SR Bellarmine                  
  3  Molton, Shyra                 FR Marshall                    
  4  King, Arantxa                    Bermuda                     
  5  O'Bannon, Kaysee              FR Bellarmine                  
  6  Sampley, Danielle             SR Kentucky                    
  7  Walker, Crystal               SR Marshall                    
  8  Johnson, Cidnei               FR Bellarmine                  
  9  Derricott, Elaine             JR Marshall                    
Section 2  Timed Finals
  3  Fulks, Karena                 FR Northern KY                 
  4  Lathan, Jalyn                 SO Siena Height                
  5  Maybin, Delkira               SR Marshall                    
  6  Wrocklage, Olivia             SO Bellarmine                  
  7  Richmond, Kendal              FR Northern KY                 
  8  Everett, Megan                FR Siena Height                
 
Event 38  Men 100 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:13 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Brown, Daniel                 JR Eastern KY                  
  2  Johnson, Stefon               SO Siena Height                
  3  Bowens, Climon                   Unattached                  
  4  Mason, Ben                    SR Kentucky                    
  5  Kushimo, Kadeem               SO Kentucky                    
  6  Williams, Damar               JR Bellarmine                  
  7  Saucer, William               SR Bellarmine                  
  8  Armstrong, Brian                 Unattached                  
  9  Klosterman, Sean              SR Bellarmine                  
Section 2  Timed Finals
  2  Sowle III, Willis             SO Siena Height                
  3  Hughs, Demetris               FR Siena Height                
  4  James, Nick                   FR Bellarmine                  
  5  Gorman, Darryn                FR Siena Height                
  6  Dunson, Raphael               FR Siena Height                
  7  Oldham, Cody                  FR Bellarmine                  
  8  Fondern, Deon                 FR Siena Height                
  9  Butler, Michael               SO Siena Height                
Section 3  Timed Finals
  4  Butler, Fred                  SO Siena Height                
  5  Howard, Adam                  FR Eastern KY                  
  6  Taylor, Julius                SO Siena Height                
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:18 PM
    HOB Meet:  12.00  1988        Sonya Wharton, Lville Moore                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Curlin, Anna                  11 Western Hills               
  2  Floreal, Mikaielle            09 Paul Dunbar                 
  3  Brown, Shanae                 12 Frankfort                   
  4  Brooks, Larryn                12 Madison Central             
  5  Adair, Alisha                 12 Western Hills               
  6  Yocum, Victoria               12 Bardstown                   
  7  Lewis, Chelsea                10 Jeffersonville              
  8  Frank, Malaka                 09 Franklin County             
  9  Watts, Lauryn                  8 Conner                      
Section 2  Timed Finals
  1  Dickenson, Kanhiya            11 Scott County                
  2  Sublett, Kendra               12 Central Hardin              
  3  Thorn, Priscilla              10 Scott County                
  4  Gurren, Katie                 11 Conner                      
  5  White, Nannilena              11 Franklin County             
  6  Marcinek, Liz                 11 Burgin                      
  7  Stewart, Dakesha              09 Bryan Station               
  8  Williams, Aaliyah             09 Jeffersonville              
  9  Nesbeth, Michaela             12 Jeffersonville              
Section 3  Timed Finals
  2  Scully, Presley               10 Jeffersonville              
  3  Cozart, Destiny               09 Bryan Station               
  4  Chasteen, Sydney              11 Jeffersonville              
  5  Tyler, Kayla                  09 Burgin                      
  6  Shaw, Shantiqa                11 Frankfort                   
  7  Estenson, Raychell            11 Madison Central             
  8  Thompson, Veronica            11 Central Hardin              
  9  Newton, Sierra                09 Franklin County             
Section 4  Timed Finals
  4  Tatam, Kiani                   5 Frankfort                   
  5  Sallee, Monicah               10 Franklin County             
  6  Washington, Jasmine           12 Frankfort                   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:25 PM
    HOB Meet:  10.53  1994        Shawn Redmon, Lex.Henry Clay                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Guy, Daniel                   12 Madison Central             
  2  Northington, Marque           11 Male                        
  3  Webb, Ishmael                 12 Bryan Station               
  4  Ogbulu, Bolaji                10 Bryan Station               
  5  Timmons, Ryan                 12 Franklin County             
  6  Vaughn, Torian                12 Male                        
  7  Gentry, Devin                 09 Male                        
  8  Johnson, Trevon               12 North Hardin                
  9  Christopher, Jervon           12 Scott County                
Section 2  Timed Finals
  1  Yocum, Dee                    12 Bardstown                   
  2  Doss, Deonte                  12 Scott County                
  3  Dobbins, Vince                12 North Hardin                
  4  Johnson, Matt                 11 Scott HS                    
  5  Ganibegovle, Aladin           12 Male                        
  6  Jackson, Aaron                12 Frankfort                   
  7  Hurst, Landon                 09 Franklin County             
  8  Ford, Kobe                    09 Mercer County               
  9  Cheser, Jacob                 12 Bardstown                   
Section 3  Timed Finals
  1  Tinsley, Ben                  10 Western Hills               
  2  Woolwine, Britton             10 Shelby County               
  3  Nicholson, Mason              12 Western Hills               
  4  Crier, Korrion                09 Madison Central             
  5  Sylvester, Christian          10 Central Hardin              
  6  Williams, Jeromy              11 Male                        
  7  Guay, Mac                     11 Mercer County               
  8  Hurt, William                 11 Scott HS                    
  9  Hicks, Chase                  10 Central Hardin              
Section 4  Timed Finals
  4  Gottmann, Nick                12 Conner                      
  5  Grooms, Cody                  11 Scott HS                    
  6  Jones-Carr, Marquis           09 Conner                      
 
Event 41  Women 400 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:38 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Benschoter, Brittney          FR Siena Height                
  2  Florence, Rashelle            JR Eastern KY                  
  3  Dawkins, Alanna               SO Marshall                    
  4  Forbes, Bianca                SR Eastern KY                  
  5  Whaley, Angelica              SO Kentucky                    
  6  Yapchung, Tashuana            FR Eastern KY                  
  7  Pierson, Amber                SR Marshall                    
  8  Goodin, Elizabeth             JR Bellarmine                  
  9  Rawson, Rachel                SO Bellarmine                  
Section 2  Timed Finals
  3  Parker, Kiesha                SO Siena Height                
  4  Cousino, Kourtney             FR Siena Height                
  5  Follrod, Alicia               FR Northern KY                 
  6  Anderson, Sarena              JR Siena Height                
  7  Bourgerel, Laetitia           FR Bellarmine                  
  8  Beck, Jen                     SO Northern KY                 
 
Event 42  Men 400 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:45 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Frey, Chas                    JR Siena Height                
  4  Turi, Ben                     SO Bellarmine                  
  5  Darby, Anton                  SR Siena Height                
  6  Marcum, William               SR Eastern KY                  
  7  White, Bryant                 SO Siena Height                
  8  McGinn, Tomas                 FR Bellarmine                  
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:50 PM
    HOB Meet:  57.30  1995        Ebony Sutton, Lville Valley                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Clark, Maggie                 12 Conner                      
  2  Palmer, Cheslyn               11 Scott County                
  3  Mercado, Ashlie               11 Central Hardin              
  4  Adair, Alisha                 12 Western Hills               
  5  Murray, Shannon               12 Mercer County               
  6  Curlin, Anna                  11 Western Hills               
  7  Lyvers, Shania                11 Bryan Station               
  8  Yocum, Victoria               12 Bardstown                   
  9  Wilkerson, Talor               8 Bryan Station               
Section 2  Timed Finals
  1  Smith, Candea                 09 Jeffersonville              
  2  Hite, Casey                    8 Conner                      
  3  Siegel, Abby                  12 Shelby County               
  4  Rogers, Karis                 12 Bardstown                   
  5  Osbourne, Mallory             12 East Jessamine              
  6  Brown, Jordie                  8 Scott County                
  7  Black, Charlene               12 Conner                      
  8  Slaughter, Isis               09 Jeffersonville              
  9  Bosley, Shadae                11 Madison Central             
Section 3  Timed Finals
  1  Cook, Lauren                  11 Jeffersonville              
  2  Taylor, Kerry                 09 Franklin County             
  3  Callens, Jayla                09 Jeffersonville              
  4  Brown, Shanae                 12 Frankfort                   
  5  Wagers, Alexis                10 Madison Central             
  6  Price, Ravein                 10 Central Hardin              
  7  Haynes, Charisma              11 Franklin County             
  8  Hughes, Megan                 11 Burgin                      
  9  Jefferson, Jazzmen            09 Jeffersonville              
Section 4  Timed Finals
  4  Burbridge, Briana             09 Frankfort                   
  5  Brown, Riley                  09 Burgin                      
  6  Tatam, Kiani                   5 Frankfort                   
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:58 PM
    HOB Meet:  47.09  1995        Mark Miller, Lville Male                     
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Price, Brandon                11 Bardstown                   
  2  Fanagan, Taylor               12 Male                        
  3  Souder, Landon                12 Mercer County               
  4  Ogbulu, Bolaji                10 Bryan Station               
  5  Vaughn, Torian                12 Male                        
  6  Oxendine, Kirk                12 North Hardin                
  7  Allen, William                09 Bryan Station               
  8  Packer, Stevie                12 North Hardin                
  9  Jackson, Aaron                12 Frankfort                   
Section 2  Timed Finals
  1  Hayes, Shaun                  11 Scott County                
  2  Gordon, T.J                   12 Central Hardin              
  3  Hall, Melvin                  11 Male                        
  4  Woodward, John                11 East Jessamine              
  5  Whitaker, Marcus              12 Male                        
  6  Orange, Stuart                12 Shelby County               
  7  Sabol, Jake                   11 Scott County                
  8  Stone, Thomas                 11 Franklin County             
  9  Kehrt-Reese, Gunnar           12 Burgin                      
Section 3  Timed Finals
  1  Brown, Luke                   09 Shelby County               
  2  Delph, Chester                11 Conner                      
  3  Tinsley, Ben                  10 Western Hills               
  4  Hatchett, Cameron             12 Madison Central             
  5  Maupin, Greg                  12 Franklin County             
  6  Parke, Daniel                 12 Madison Central             
  7  Smith, Jawan                  12 Mercer County               
  8  Watts, Nic                    10 Conner                      
  9  Reyes-Perez, Irving           10 Franklin County             
Section 4  Timed Finals
  3  Aguilera, Jorge               11 Conner                      
  4  Stivers, Devlin               10 Male                        
  5  Jackson, Jeremy               11 Scott HS                    
  6  Sustatia, Carlos              10 Bardstown                   
  7  Berry, Derrick                10 Scott HS                    
  8  Bates, Noah                   10 Frankfort                   
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:10 PM
    HOB Meet:  44.32  1995        Shonna Johnson, Lville Valley                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lane, Riley                   12 Madison Central             
  2  Cole, Reagan                  09 Model                       
  3  Shaw, Shantiqa                11 Frankfort                   
  4  Hall, Alaina                  11 Western Hills               
  5  Wiggins, Abby                 12 West Jessamine              
  6  McKnight, Paige               12 Fairview                    
  7  Brown, Shanae                 12 Frankfort                   
  8  Conner, Alexis                09 Madison Central             
  9  Stanula, Gina                 12 Shelby County               
Section 2  Timed Finals
  1  Todd, Madison                 09 Shelby County               
  2  Cunnigham, Erin               09 Central Hardin              
  3  Brown, Taeja                  09 Jeffersonville              
  4  Buck, Jena                    12 Conner                      
  5  Payton, Teairra               10 Bryan Station               
  6  Burke, Summer                 11 Burgin                      
  7  Blankenship, Hannah            8 Fairview                    
  8  Haas, Meghan                  10 Jeffersonville              
  9  Hodges, Anna                  09 Central Hardin              
Section 3  Timed Finals
  1  Welsing, Melanie               7 Model                       
  2  Tipton, Savannah               7 Franklin County             
  3  Haydon, Mariam                08 Bardstown                   
  4  Duncan, Caylee                 8 Conner                      
  5  Adams, Priscilla              09 Scott County                
  6  Kennedy, Jordyn               09 Conner                      
  7  Crittenden, Tori              11 Western Hills               
  8  Elder, Mercedes               10 Bardstown                   
  9  Tucker, McKenna               09 Franklin County             
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:18 PM
    HOB Meet:  38.96  2003        Brandys Green, Lawrncebrg N.Red              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Howard, Desmond               10 Bryan Station               
  2  Fields, Jordan                11 Male                        
  3  Meers, Bryce                  12 North Hardin                
  4  Garber, Joey                  12 Male                        
  5  Johnson, Dontae               12 North Hardin                
  6  Shipley, Zach                 12 Shelby County               
  7  Murphy, Cameron               11 Western Hills               
  8  Goldring, Dallan              11 Bardstown                   
  9  Smith, Malcolm                12 Bryan Station               
Section 2  Timed Finals
  1  Payton, Mookie                 8 Scott County                
  2  Powell, Jared                 12 Burgin                      
  3  Larkin, P.J                   11 Central Hardin              
  4  Knutson, Levi                 10 Madison Central             
  5  Johnston, Justin              11 Mercer County               
  6  Gowin, Jacob                  10 Shelby County               
  7  Boggs, Devin                  08 Bardstown                   
  8  Lawson, Chris                 12 Conner                      
  9  Hardy, Antonio                10 Scott County                
Section 3  Timed Finals
  3  Catron, Chris                 12 Franklin County             
  4  Nicol, Nathan                 11 Conner                      
  5  Spiker, Zack                  11 Burgin                      
  6  McDonald, Kaleb               11 Mercer County               
  7  Kennedy, Nick                 09 Central Hardin              
  8  Williams, Johan               09 Madison Central             
 
Event 53  Women 400 Meter Hurdles Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:30 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Daniels, Alecia               JR Marshall                    
  3  Roark, Madison                JR Bellarmine                  
  4  Dyer, Loren                   SO Marshall                    
  5  Robinson, Shiara              SR Kentucky                    
  6  Cartwright, Devinn            SO Kentucky                    
  7  Bange, Asia                   FR Marshall                    
  8  Kinnamont, Cynthia            JR Berea                       
  9  Bowe, Nora                    SR Bellarmine                  
Section 2  Timed Finals
  4  Tilford, Kheiston             FR Northern KY                 
  5  Goodwin, Tori                 FR Bellarmine                  
  6  Martin, Destany               FR Northern KY                 
 
Event 54  Men 400 Meter Hurdles Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:35 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Sansom, DeVonte'              SO Siena Height                
  3  Norris, Dominique             SO Eastern KY                  
  4  Bagley, Brandon               JR Kentucky                    
  5  Hayes, Keith                  SR Kentucky                    
  6  Findlater, Jared              SR Unattached                  
  7  Mutatu, Rangariro             SO Siena Height                
  8  Armstrong, Nathan                Unattached                  
  9  McConvey, Tanner              FR Bellarmine                  
 
Event 43  Women 800 Meter Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:45 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Peare, Allison                JR Kentucky                    
  2  Norman, Natalie               SR Morehead State              
  3  Ponder, Mary Kate             FR Kentucky                    
  4  Mathisen, Julie               FR Eastern KY                  
  5  Wijayaratne, Hiruni           JR Kentucky                    
  6  Wright, Megan                 SR Kentucky                    
  7  Knannlein, Arika              SO Siena Height                
  8  Reaser, Erica                 SO Eastern KY                  
  9  Lee, Jenna                    SR Bellarmine                  
 10  Andrews, Jasmyn               FR Morehead State              
 11  Musk, Flannery                SO Bellarmine                  
 12  Rutherford, Shannon           SO Eastern KY                  
 13  Johnson, Shanice              FR Marshall                    
Section 2  Timed Finals
  1  Dreyer, Carolynn              SO Northern KY                 
  2  Martin, Carissa               SR Bellarmine                  
  3  McEntire, Lexie               FR Marshall                    
  4  Echler, Allison               SR Bellarmine                  
  5  Combs, Jaci                   FR Northern KY                 
  6  Hamrick, Kristin              SR Bellarmine                  
  7  Thomas, Leslie                SR Marshall                    
  8  Reibel, Olivia                FR Bellarmine                  
  9  Culbertson, Molly             SR Bellarmine                  
 10  Conrad, Ally                  FR Bellarmine                  
 11  Anderson, Sarena              JR Siena Height                
 12  Strothman, Melanie            FR Bellarmine                  
 13  Cousino, Kourtney             FR Siena Height                
 
Event 44  Men 800 Meter Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:55 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Keane, Sean                   SO Kentucky                    
  2  Bell, Desmond                 SO Morehead State              
  3  Sandlin, Robert               JR Bellarmine                  
  4  Widner, Zaccheaus             JR Siena Height                
  5  Farmer, Josh                  SR Bellarmine                  
  6  Dotterweich, Nate             SR Bellarmine                  
  7  Kilgore, Miles                JR Kentucky                    
  8  Eason, Anthony                SR Eastern KY                  
  9  Morris, Wes                   FR Morehead State              
 10  Denham, Bart                  FR Unattached                  
 11  Robinet, Matt                 SO Siena Height                
 12  Every, Chase                  SR Siena Height                
Section 2  Timed Finals
  1  McGee, Terrell                FR Siena Height                
  2  Darby, Anton                  SR Siena Height                
  3  Gaddie, Jack                  FR Eastern KY                  
  4  Dixon, Clay                   FR Morehead State              
  5  McWhorter, Andy               SR Bellarmine                  
  6  Kincaid, Matt                 SO Northern KY                 
  7  Jones, Rick                   SO Siena Height                
  8  Bateson, Justin               JR Siena Height                
  9  Makin, Josh                   SO Northern KY                 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:02 PM
    HOB Meet:  2:18.90  1987        Susan Rankin, Danville                     
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McKinney, Michelle            11 Eaton                       
  2  Nnoromele, Hannah             12 Model                       
  3  Sabino, Gabriella             12 Madison Central             
  4  Pennigton, Mackenzie          11 Central Hardin              
  5  Durbin, Hannah                11 Model                       
  6  Guilfoil, Lauren              12 Bryan Station               
  7  Lawhorn, Ashley               09 Franklin County             
  8  Curlin, Anna                  11 Western Hills               
  9  Harms, Brooke                 09 Conner                      
 10  Layne, Haley                  10 Fairview                    
 11  Hines, Taylor                 12 Jeffersonville              
 12  Couturier, Philippine         10 Sayre                       
 13  Franklin, Sarah               12 Madison Central             
 14  Hickman, Danielle             09 Corbin                      
 15  Murray, Shannon               12 Mercer County               
 16  Botaka, Noella                10 Bryan Station               
 17  Rymer, Maddy                  11 Fairview                    
 18  Schweickart, Ariel            12 Ironton                     
Section 2  Timed Finals
  1  Cook, Madison                 11 Conner                      
  2  Woosley, Cassie               09 Scott County                
  3  Coleman, Rebecca              11 Franklin County             
  4  Thomas, Maggie                11 Ironton                     
  5  Briggs, Tori                  09 Central Hardin              
  6  Gray, Tori                    12 Mercer County               
  7  Bradley, Kory                 12 Western Hills               
  8  Barrett, Kayla                10 Jeffersonville              
  9  Hager, Alexis                 09 Western Hills               
 10  Seaman, Christine             12 Bardstown                   
 11  Gilliam, Taryha               10 Jeffersonville              
 12  Boyd, Leah                    10 Franklin County             
 13  Hamilton, Sarah               10 Bardstown                   
 14  Fletcher, Myah                10 Scott County                
 15  Brown, Riley                  09 Burgin                      
 16  Burbridge, Briana             09 Frankfort                   
 17  Brock, Brittany               11 Jeffersonville              
 18  Luallen, Kiley                09 Burgin                      
 
Event 8  Boys 800 Meter Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:14 PM
    HOB Meet:  1:55.43  2010        Andrew Stewart, North Hardin               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hanrahan, Keegan              11 Scott HS                    
  2  Rich, Dylan                   12 Buffalo (P)                 
  3  Wireman, Raine                12 Proctrvl Fairlnd            
  4  Olige, Elijah                 11 Paul Dunbar                 
  5  Terrell, Marcus               11 North Hardin                
  6  Price, Brandon                11 Bardstown                   
  7  Wright, Christian             09 Central Hardin              
  8  Muhammad, Kendall             11 Paul Dunbar                 
  9  Downs, Justin                 11 M.L. Collins                
 10  Jones, Tucker                 11 Corbin                      
 11  Beckerson, Alex               12 Burgin                      
 12  Barrios, Spencer              11 Male                        
 13  Tyler, Dean                   11 Mercer County               
 14  Kang, Isaiah                  11 West Jessamine              
 15  Qualls, Bryant                12 Mercer County               
 16  Petty, Nolan                  12 M.L. Collins                
 17  Crittenden, Juwan             12 North Hardin                
 18  Leitch, Danny                 12 Bryan Station               
Section 2  Timed Finals
  1  Snyder, Maxwell               12 Madison Central             
  2  Lainhart, Jerrod              10 Conner                      
  3  Sexton, Griffin               09 Madison Central             
  4  Phillips, Kamon               11 Male                        
  5  Sells, Alex                   11 M.L. Collins                
  6  Baumann, Nick                 10 Conner                      
  7  Thompson, Cody                11 M.L. Collins                
  8  Cooper, Jackson               10 Central Hardin              
  9  Woodford, Brevin              11 Male                        
 10  Zwygart, Zachary              10 Scott County                
 11  Elliott, Andrew               11 Conner                      
 12  Jackson, Jeremy               11 Scott HS                    
 13  Watson, Willie                12 Bryan Station               
 14  Isaacs, JP                    11 Western Hills               
 15  Beazley, Christian            11 East Jessamine              
 16  Sustatia, Carlos              10 Bardstown                   
 17  West, Dylan                   10 Male                        
 18  Wyatt, Brian                  12 Franklin County             
 19  Beckerson, Nick               11 Burgin                      
 20  Graham, Matt                  11 Scott County                
 21  Stoceckel, Chrism             09 Scott HS                    
 22  Tandy, Seiver                 09 Franklin County             
 23  Tichener, Zack                10 Scott HS                    
 24  Bates, Noah                   10 Frankfort                   
 25  Shambaugh, Michael            11 Franklin County             
 
Event 39  Women 200 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:25 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Sampley, Danielle             SR Kentucky                    
  3  Whaley, Angelica              SO Kentucky                    
  4  Phillips, Morganne            FR Kentucky                    
  5  Tyson, Keilah                 SO Kentucky                    
  6  Pipkin, Tamyah                SO Kentucky                    
  7  King, Arantxa                    Bermuda                     
  8  Molton, Shyra                 FR Marshall                    
  9  Walker, Crystal               SR Marshall                    
Section 2  Timed Finals
  2  Njoku, Moriah                 SO Marshall                    
  3  Maybin, Delkira               SR Marshall                    
  4  Jules, Vanessa                SR Marshall                    
  5  Parker, Kayla                 JR Kentucky                    
  6  Yapchung, Tashuana            FR Eastern KY                  
  7  Haynes, Kearra                SO Marshall                    
  8  O'Bannon, Kaysee              FR Bellarmine                  
  9  Forbes, Bianca                SR Eastern KY                  
Section 3  Timed Finals
  1  Marquart, Stephanie           FR Siena Height                
  2  Lathan, Jalyn                 SO Siena Height                
  3  Imbert, Joanne                SO Kentucky                    
  4  Heilman, Christina            FR Kentucky                    
  5  Johnson, Jalesia              FR Siena Height                
  6  Florence, Rashelle            JR Eastern KY                  
  7  Wrocklage, Olivia             SO Bellarmine                  
  8  Johnson, Cidnei               FR Bellarmine                  
  9  Kuntz, Elaine                 SR Bellarmine                  
Section 4  Timed Finals
  4  Everett, Megan                FR Siena Height                
  5  Follrod, Alicia               FR Northern KY                 
  6  Beck, Jen                     SO Northern KY                 
 
Event 40  Men 200 Meter Dash Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:31 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Haines, Zakary                FR Siena Height                
  3  Oldham, Cody                  FR Bellarmine                  
  4  Bowens, Climon                   Unattached                  
  5  Kushimo, Kadeem               SO Kentucky                    
  6  Mason, Ben                    SR Kentucky                    
  7  Dawson, Doug                  SR Siena Height                
  8  McKinney, Nathan              JR Bellarmine                  
  9  Johnson, Stefon               SO Siena Height                
Section 2  Timed Finals
  2  Gorman, Darryn                FR Siena Height                
  3  Flannagan, Collin             FR Bellarmine                  
  4  Ratliff, Ryan                 SO Kentucky                    
  5  Greenlee, James               SR Bellarmine                  
  6  Marcum, William               SR Eastern KY                  
  7  Smith, Juarrezz               FR Siena Height                
  8  Koncle, Logan                 FR Bellarmine                  
  9  Field, Max                    SO Siena Height                
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:36 PM
    HOB Meet:  25.10  1988        Sonya Wharton, Lville Moore                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Frank, Malaka                 09 Franklin County             
  2  Brooks, Larryn                12 Madison Central             
  3  Lewis, Chelsea                10 Jeffersonville              
  4  Yocum, Victoria               12 Bardstown                   
  5  Adair, Alisha                 12 Western Hills               
  6  Lyvers, Shania                11 Bryan Station               
  7  Curlin, Anna                  11 Western Hills               
  8  Rogers, Karis                 12 Bardstown                   
  9  Brown, Shanae                 12 Frankfort                   
Section 2  Timed Finals
  1  Dickenson, Kanhiya            11 Scott County                
  2  Thompson, Veronica            11 Central Hardin              
  3  Watts, Lauryn                  8 Conner                      
  4  Marcinek, Liz                 11 Burgin                      
  5  Stewart, Dakesha              09 Bryan Station               
  6  White, Nannilena              11 Franklin County             
  7  Panella, Olivia               09 Conner                      
  8  Timmons, Raven                12 Franklin County             
  9  Washington, Jasmine           12 Frankfort                   
Section 3  Timed Finals
  1  Slaughter, Isis               09 Jeffersonville              
  2  Lee, Savannah                 10 Jeffersonville              
  3  Brown, Jordie                  8 Scott County                
  4  Tyler, Kayla                  09 Burgin                      
  5  Gurren, Katie                 11 Conner                      
  6  Burke, Summer                 11 Burgin                      
  7  Fort, Lizzy                   09 Madison Central             
  8  Shaw, Shantiqa                11 Frankfort                   
  9  Walen, Harley                  7 Central Hardin              
Section 4  Timed Finals
  3  Burbridge, Briana             09 Frankfort                   
  4  West, Jalece                  10 Jeffersonville              
  5  Tatam, Kiani                   5 Frankfort                   
  6  Newton, Sierra                09 Franklin County             
  7  Tessmer, Savannah             09 Jeffersonville              
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:46 PM
    HOB Meet:  21.59  2000        Tyson Gay, Lex.Lafayette                     
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Waddle, Taylor                11 Corbin                      
  2  Johnson, Matt                 11 Scott HS                    
  3  Webb, Ishmael                 12 Bryan Station               
  4  Oxendine, Kirk                12 North Hardin                
  5  Vaughn, Torian                12 Male                        
  6  Timmons, Ryan                 12 Franklin County             
  7  Ogbulu, Bolaji                10 Bryan Station               
  8  Dyer, Kevin                   11 North Hardin                
  9  Hurst, Landon                 09 Franklin County             
Section 2  Timed Finals
  1  Doss, Deonte                  12 Scott County                
  2  Woodson, Andre                12 Bardstown                   
  3  Sylvester, Christian          10 Central Hardin              
  4  Northington, Marque           11 Male                        
  5  Ford, Kobe                    09 Mercer County               
  6  Green, Corrion                10 Male                        
  7  Cheser, Jacob                 12 Bardstown                   
  8  Jackson, Aaron                12 Frankfort                   
  9  Iles, Sam                     12 Conner                      
Section 3  Timed Finals
  1  Gottmann, Nick                12 Conner                      
  2  Ballard, Mason                11 Central Hardin              
  3  Woolwine, Britton             10 Shelby County               
  4  Whitaker, Marcus              12 Male                        
  5  Sabol, Jake                   11 Scott County                
  6  Hall, Melvin                  11 Male                        
  7  Watts, Nic                    10 Conner                      
  8  Moore, Chase                  09 Mercer County               
  9  May, Austin                   10 Western Hills               
Section 4  Timed Finals
  4  Jones-Carr, Marquis           09 Conner                      
  5  Kehrt-Reese, Gunnar           12 Burgin                      
  6  Aguilera, Jorge               11 Conner                      
  7  Ellis, Malcom                 11 Madison Central             
 
Event 11  Girls 3200 Meter Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:00 PM
 Positions 1-14 on Row 1 Waterfall
 all others on Row 2 Waterfall
    HOB Meet:  11:07.41  2007        Anna Bostrom, Woodford Co.                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Karas, Gabriella               8 M.L. Collins                
  2  Florence, Abby                12 Paul Dunbar                 
  3  Guilfoil, Emma                11 Bryan Station               
  4  DeNigris, Dove                10 Western Hills               
  5  Chandler, Abbie               11 Central Hardin              
  6  Bowen, Brooklyn               12 Fairview                    
  7  Ward, Janie                   11 Model                       
  8  Botaka, Manuella              10 Bryan Station               
  9  Marshall, Anna                10 Madison Central             
 10  Patton, Cat                   11 Jeffersonville              
 11  Taylor, Kerry                 09 Franklin County             
 12  Sabino, Ivanna                09 Madison Central             
 13  Sollberger, Camber            10 Jeffersonville              
 14  Fletcher, Myah                10 Scott County                
 15  Gogel, Emily                  09 Scott County                
 16  Dickey, Hamilton              10 Jeffersonville              
 17  Avery, Brooke                 11 Jeffersonville              
 18  Nnoromele, Hannah             12 Model                       
 
Event 12  Boys 3200 Meter Run High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:20 PM
 Positions 1-15 on Row 1 Waterfall
 all others on Row 2 Waterfall
    HOB Meet:  9:31.94  2004        Zachary Wilder, Woodford Co.               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hahne, Jesse                  12 Schlarman                   
  2  Waltman, Nicholas             11 Sayre                       
  3  Breeds, Tyler                 11 North Hardin                
  4  Gerlach, Nolan                10 Conner                      
  5  Ignas, Brandon                11 North Hardin                
  6  Fields, Brennan               09 Madison Central             
  7  Sprague, Kyle                 12 Paul Dunbar                 
  8  Rupp, Robert                  10 North Hardin                
  9  Myers, Robert                 12 Paul Dunbar                 
 10  Crump, Mason                  11 Madison Central             
 11  Ott, Kenneth                  10 Male                        
 12  Jones, Keenan                 10 Western Hills               
 13  Qualls, Bryant                12 Mercer County               
 14  Davis, Gavin                  11 West Jessamine              
 15  Price, Josh                   12 Central Hardin              
 16  Klain, Tyler                  10 Male                        
 17  Hershberger, Jacob            09 M.L. Collins                
 18  Stinnett, James               10 Mercer County               
 19  Palmer, Daniel                10 Conner                      
 20  Goodwin, Alex                 10 Shelby County               
 21  Rhodes, John                  10 Bryan Station               
 22  King, Tristan                 10 Shelby County               
 23  Holsinger, CJ                 12 Burgin                      
 24  Bray, Jordan                  12 Male                        
 25  Wyatt, Brian                  12 Franklin County             
 26  Mudrak, Erik                  12 Scott County                
 27  West, Dylan                   10 Male                        
 28  Burgess, Braden               11 Scott County                
 29  Tran, Daominh                 10 Bryan Station               
 
Event 49  Women 5000 Meter Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:35 PM
 Positions 1-15 on Row 1 Waterfall
 All remaining athletes on Row 2 Waterfall
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Kosgei, Lydia                    Unattached                  
  2  Musk, Angela                  JR Bellarmine                  
  3  Miller, Hannah                JR Eastern KY                  
  4  Frith, Emily                  SO Bellarmine                  
  5  Tarovisky, Lauren             FR Morehead State              
  6  Kaiser, Megan                 SR Bellarmine                  
  7  Martinez, Anya                SR Morehead State              
  8  Leonard, Celia                SO Marshall                    
  9  Hooper, Kaitlyn               SO Northern KY                 
 10  Roberts, Savannah             FR Eastern KY                  
 11  Lira, Morgan                  FR Morehead State              
 12  Zaage, Karyn                  SO Eastern KY                  
 13  Bartoldson, Lauren            SO Marshall                    
 14  Mercer, Danielle              JR Northern KY                 
 15  Field, Natalie                JR Eastern KY                  
 16  Stroker, Sammantha            JR Marshall                    
 17  Justice, Kayla                SR Northern KY                 
 18  Phares, Alexandria            FR Marshall                    
 19  Kiefer, Cindy                 FR Bellarmine                  
 20  Parks, Erica                  FR Morehead State              
 21  Clemons, Rachel               FR Bellarmine                  
 22  Leonard, Zoe                  SO Marshall                    
 23  Galloway, Julia               JR Marshall                    
 24  Heldmeyer, Beth               SR Siena Height                
 25  Glinski, Melanie              JR Siena Height                
 26  McKiernan, Colleen            SO Northern KY                 
 27  Field, Clare                  SO Northern KY                 
 
Event 50  Men 5000 Meter Run Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:55 PM
 Positions 1-14 on Row 1 Waterfall
 All remaining athletes on Row 2 Waterfall
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Kibet, Elkanah                   Unattached                  
  2  Elliott, Zach                 SR Morehead State              
  3  Caldwell, David               SR Unattached                  
  4  Whitney, Jack                 JR Unattached                  
  5  Chwalek, Brendan              JR Northern KY                 
  6  Moreno, Jesse                 FR Morehead State              
  7  Houchens, Austin              JR Berea                       
  8  Ratliff, Chase                JR Morehead State              
  9  Kimuli, Musa                  SR Eastern KY                  
 10  Bowen, Caleb                  SO Unattached                  
 11  Bateson, Justin               JR Siena Height                
 12  Smith, Brett                  JR Siena Height                
 13  Turner, Ben                   FR Eastern KY                  
 14  Burton, Kyle                  JR Eastern KY                  
 15  Pollock, Lovice               SO Bellarmine                  
 16  Kuhn, Matt                    SO Northern KY                 
 17  Zachary, Austin               FR Bellarmine                  
 18  Tomczewski, Erik              FR Northern KY                 
 19  Kresge, Michael               FR Bellarmine                  
 
Event 59  Women 4x400 Meter Relay Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 5:40 PM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Siena Heights  'B'                                           
  3  Bellarmine  'B'                                              
  4  Marshall  'A'                                                
  5  Kentucky  'A'                                                
  6  Bellarmine  'A'                                              
  7  Siena Heights  'A'                                           
  8  Northern Kentucky  'A'                                       
 
Event 60  Men 4x400 Meter Relay Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 5:45 PM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Siena Heights  'B'                                           
  4  Kentucky  'B'                                                
  5  Bellarmine  'A'                                              
  6  Kentucky  'A'                                                
  7  Siena Heights  'A'                                           
  8  Siena Heights  'C'                                           
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 5:55 PM
    HOB Meet:  4:06.48  2012        Lex.Henry Clay                             
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Conner  'A'                                                  
  2  Scott County  'A'                                            
  3  Jeffersonville  'A'                                          
  4  Fairview  'A'                                                
  5  Western Hills  'A'                                           
  6  Bryan Station  'A'                                           
  7  Central Hardin  'A'                                          
  8  Model  'A'                                                   
  9  Madison Central  'A'                                         
Section 2  Timed Finals
  4  Burgin  'A'                                                  
  5  Shelby County  'A'                                           
  6  Franklin County  'A'                                         
  7  Frankfort  'A'                                               
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 6:05 PM
    HOB Meet:  3:23.60  1987        Lex.Bryan Station                          
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bardstown  'A'                                               
  2  Scott HS  'A'                                                
  3  Shelby County  'A'                                           
  4  North Hardin  'A'                                            
  5  Male  'A'                                                    
  6  Bryan Station  'A'                                           
  7  Mercer County  'A'                                           
  8  Central Hardin  'A'                                          
  9  Scott County  'A'                                            
Section 2  Timed Finals
  4  Burgin  'A'                                                  
  5  Madison Central  'A'                                         
  6  Conner  'A'                                                  
  7  Franklin County  'A'                                         
 
Event 31  Girls Long Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 9:00 AM
 Four Jump Final
    HOB Meet:  18-05  2003        Amber Floyd, Lex.Henry Clay                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  White, Kiana                  11 Franklin County             
  2  Slaughter, Isis               09 Jeffersonville              
  3  Duncan, Caylee                 8 Conner                      
  4  Rogers, Karis                 12 Bardstown                   
  5  Todd, Madison                 09 Shelby County               
  6  Taylor, Tiara                 12 Bryan Station               
  7  Burbridge, Briana             09 Frankfort                   
  8  Boelter, Rian                 09 Conner                      
  9  Thorn, Priscilla              10 Scott County                
 10  Boatwright, Candice           11 Scott County                
 11  Crawford, Audrey              12 Scott County                
 12  Campbell, Brittany            11 Madison Central             
Flight 2  Finals
  1  Thurman, Destiny              10 Bardstown                   
  2  Sublett, Kendra               12 Central Hardin              
  3  Roberts, Rachel               11 Bryan Station               
  4  Stanula, Gina                 12 Shelby County               
  5  Richard, Katie                09 Fairview                    
  6  Shaw, Shantiqa                11 Frankfort                   
  7  Butler, Alneisha              12 Central Hardin              
  8  Marcinek, Liz                 11 Burgin                      
  9  Stewart, Maryssa              11 Madison Central             
 10  Panella, Olivia               09 Conner                      
 11  Botts, Darrian                11 Model                       
 12  Smith, Candea                 09 Jeffersonville              
 
Event 32  Boys Long Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 9:00 AM
 Four Jump Final
    HOB Meet:  23-05  1998        Jonathan Embree, Bowling Green               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Shambaugh, Michael            11 Franklin County             
  2  Stone, Thomas                 11 Franklin County             
  3  Harris, Breaman               10 Shelby County               
  4  Walker, Dillion               11 Western Hills               
  5  Berry, Derrick                10 Scott HS                    
  6  Coulter, Dylan                09 Burgin                      
  7  Wilkerson, Tyrone             10 Male                        
  8  Perry, Michael                09 Shelby County               
  9  Gammon, Matthew               12 Mercer County               
 10  Cox, Abijah                   10 Scott County                
 11  Gordon, Nishon                10 North Hardin                
 12  Johnson, Matt                 11 Scott HS                    
 13  Raymond, Nick                 10 Western Hills               
Flight 2  Finals
  1  Iles, Sam                     12 Conner                      
  2  Guy, Keith                    09 Scott County                
  3  Gordon, T.J                   12 Central Hardin              
  4  Yocum, Dee                    12 Bardstown                   
  5  Coral, Gavin                  10 Bardstown                   
  6  Dyer, Kevin                   11 North Hardin                
  7  Guy, Daniel                   12 Madison Central             
  8  Bosley, Kenjah                12 Madison Central             
  9  Bosley, Jonathon              11 Bryan Station               
 10  Ford, Kobe                    09 Mercer County               
 11  Gentry, Devin                 09 Male                        
 12  Jackson, Aaron                12 Frankfort                   
 13  Williams, Corey               12 Bryan Station               
 
Event 69  Women Long Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Johnson, Shanice              FR Marshall                    
  2  King, Remsing                 SR Bellarmine                  
  3  Neiser, Katie                 SR Bellarmine                  
  4  Marquart, Stephanie           FR Siena Height                
  5  Schwenk, Mariah               JR Bellarmine                  
  6  Schoenfelder, Amanda          SR Bellarmine                  
  7  Grubb, Emily                  FR Northern KY                 
  8  Hamrick, Kristin              SR Bellarmine                  
  9  Woolum, Ashley                FR Eastern KY                  
 10  Fulks, Karena                 FR Northern KY                 
 11  Richardson, Jasia             JR Marshall                    
 12  Szarabajko, Alexandra         SO Eastern KY                  
 13  Jules, Vanessa                SR Marshall                    
 14  Pierson, Amber                SR Marshall                    
 15  Saunders, Shakeela               Unattached                  
 
Event 70  Men Long Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Zavislak, Jason               FR Northern KY                 
  2  Jenkins, Joshua               FR Siena Height                
  3  McBroom, DeSherion            FR Northern KY                 
  4  Zedler, Ben                   SR Siena Height                
  5  Field, Max                    SO Siena Height                
  6  Koncle, Logan                 FR Bellarmine                  
  7  Derscheid, Travis             SR Siena Height                
  8  Smith, Juarrezz               FR Siena Height                
  9  Daffin Jr., Elroy             FR Siena Height                
 10  Howard, Adam                  FR Eastern KY                  
 11  Dunson, Raphael               FR Siena Height                
 12  Bowdy, Michael                SO Eastern KY                  
 13  Boyd, Terence                 SO Kentucky                    
 
Event 25  Girls Triple Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:00 PM
 4 Jump Final
    HOB Meet:  38-05  2000        Carmen Haynes, Western Hills                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  White, Kiana                  11 Franklin County             
  2  Hughes, Megan                 11 Burgin                      
  3  Elder, Mercedes               10 Bardstown                   
  4  Deaton, Skylar                 8 Conner                      
  5  Campbell, Brittany            11 Madison Central             
  6  Smith, Candea                 09 Jeffersonville              
  7  Boatwright, Candice           11 Scott County                
  8  Richard, Katie                09 Fairview                    
  9  Boyd, Jeanice                 09 Bryan Station               
Flight 2  Finals
  1  Matlin, Olivia                10 Shelby County               
  2  Polham, Sydney                11 Bardstown                   
  3  Boelter, Rian                 09 Conner                      
  4  Taylor, Tiara                 12 Bryan Station               
  5  Lewis, Chelsea                10 Jeffersonville              
  6  Panella, Olivia               09 Conner                      
  7  Botts, Darrian                11 Model                       
  8  Stewart, Maryssa              11 Madison Central             
  9  Marcinek, Liz                 11 Burgin                      
 
Event 26  Boys Triple Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:00 PM
 4 Jump Final
    HOB Meet:  48-10.50  1999        Michael Hanley, Owens.Apollo              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Slocum, Ramone                09 Male                        
  2  McNeal, Debrion               09 Central Hardin              
  3  Raymond, Nick                 10 Western Hills               
  4  Perry, Michael                09 Shelby County               
  5  Harris, Breaman               10 Shelby County               
  6  Jackson, Jeremy               11 Scott HS                    
  7  Delph, Chester                11 Conner                      
  8  Burkhead, Lex                 09 Mercer County               
  9  Beckerson, Alex               12 Burgin                      
 10  Myers, Collin                 12 Scott HS                    
 11  Kelley, Andrew                12 Schlarman                   
Flight 2  Finals
  1  Guy, Daniel                   12 Madison Central             
  2  Bosley, Jonathon              11 Bryan Station               
  3  Goldring, Dallan              11 Bardstown                   
  4  Gentry, Devin                 09 Male                        
  5  Iles, Sam                     12 Conner                      
  6  Bosley, Kenjah                12 Madison Central             
  7  Woodruff, Dontrae             12 North Hardin                
  8  Gordon, T.J                   12 Central Hardin              
  9  Gordon, Nishon                10 North Hardin                
 10  Williams, Corey               12 Bryan Station               
 11  Boggs, Devin                  08 Bardstown                   
 
Event 63  Women Triple Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:30 PM
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  King, Remsing                 SR Bellarmine                  
  2  Grubb, Emily                  FR Northern KY                 
  3  Goodwin, Tori                 FR Bellarmine                  
  4  Woolum, Ashley                FR Eastern KY                  
  5  Dyer, Loren                   SO Marshall                    
 
Event 64  Men Triple Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:30 PM
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McBroom, DeSherion            FR Northern KY                 
  2  Daffin Jr., Elroy             FR Siena Height                
  3  Bowdy, Michael                SO Eastern KY                  
  4  Zedler, Ben                   SR Siena Height                
  5  Boyd, Terence                 SO Kentucky                    
 
Event 35  Girls Shot Put High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:00 PM
 4 Throw Final
 Inside Ring
    HOB Meet:  40-07  1999        Shelley Mayes, Harrodsburg                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Tipton, Lauren                09 Madison Central             
  2  Lewis, Madeline               09 Scott County                
  3  Mull, Hayley                  10 Jeffersonville              
  4  Hudson, Kadee                  8 Scott County                
  5  Dismeaux, Libby               12 Burgin                      
  6  Phillips, Felicity            10 Jeffersonville              
  7  Rogers, Rachael               09 Scott County                
  8  Hopson, Danielle              09 Jeffersonville              
  9  Gee, Nikki                    11 Fairview                    
 10  Sims, Areil                   11 Bardstown                   
 11  Jones, Sydni                  09 Scott County                
 12  Sanders, Taylor               12 Burgin                      
 13  Anderson, Decerai             12 Central Hardin              
 14  Patton, Desi                  09 Mercer County               
 15  Hall, Sidney                  12 Central Hardin              
Flight 2  Finals
  1  Simmons, Nikki                11 Shelby County               
  2  Leachman, Aja                 11 Western Hills               
  3  Hugley, Tacoya                09 Bardstown                   
  4  Hudson, Halee                 10 Scott County                
  5  Ellis, Kristen                10 Franklin County             
  6  Walker, Meyasha               12 Bryan Station               
  7  Clemmons, Meghan              11 Madison Central             
  8  Johnson, Kambrea              11 Franklin County             
  9  May, Alissa                   09 Western Hills               
 10  Omotinugbon, Toluwalope       11 Jeffersonville              
 11  Stewart, Carynn               12 Bryan Station               
 12  Pilcher, Kirsten              09 Franklin County             
 13  Bradley, Jamie                12 Shelby County               
 14  Ford, Nycia                   10 Jeffersonville              
 15  Jouett, Cailyn                12 Frankfort                   
 
Event 36  Boys Shot Put High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 9:00 AM
 4 Throw Final
 Inside Ring
    HOB Meet:  55-10.75  1997        Bernard Jackson, Lville St. Xavier        
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Walle, Anthony                11 Frankfort                   
  2  Zanders, Kevin                12 Conner                      
  3  Murdock, Ethan                09 Scott County                
  4  Lahner, Adam                  11 Conner                      
  5  Hawkins, Chris                12 Frankfort                   
  6  McKinney, Will                11 Mercer County               
  7  Grosechen, Clay               11 Scott HS                    
  8  Lewis, Clerence               11 Central Hardin              
  9  Rebolledo, Jose               12 Franklin County             
 10  Hodges, James                 11 Central Hardin              
 11  Crim, Kameron                 11 Scott HS                    
 12  Miller, Zach                  11 Mercer County               
 13  Perry, Garrett                10 Shelby County               
 14  Beckerson, Nick               11 Burgin                      
 15  Kaindu, Elijohn               12 Bryan Station               
Flight 2  Finals
  1  Brooks, Matthew               12 Madison Central             
  2  Hyman, Deric                  12 Shelby County               
  3  Martin, Andrew                12 Male                        
  4  Hunt, Michael                 10 Scott County                
  5  Rogers, Julian                09 Bardstown                   
  6  Grosechen, Jake               12 Scott HS                    
  7  Springfield, Reggie           11 Male                        
  8  Hampton, A.J.                 10 North Hardin                
  9  Taylor, James                 10 Bryan Station               
 10  Edwards, Donovan              11 Western Hills               
 11  Cecil, Chris                  12 Bardstown                   
 12  Hughes, Matthew               10 North Hardin                
 13  Stevenson, Tyler              12 Male                        
 14  Westmoreland, Dakota          12 Green County                
 15  Saddler, Rashon               12 Male                        
 16  Parks, Brandon                12 Madison Central             
 
Event 73  Women Shot Put Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:00 PM
 Inside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Imbert, Joanne                SO Kentucky                    
  2  Fuller, Rose                  SO Siena Height                
  3  Coleman, Rashera              JR Siena Height                
  4  Egan, Amanda                  JR Bellarmine                  
  5  Johnson, Lateshia             FR Siena Height                
  6  Schultz, Frannie              JR Northern KY                 
  7  McIntyre, Courtney            FR Bellarmine                  
  8  Nordby, Brianna               JR Siena Height                
  9  Byron, Taylor                 JR Siena Height                
 10  Drury, Bethany                FR Marshall                    
 11  Hottenstein, Amanda           JR Marshall                    
 12  Famurewa, Becky               FR Kentucky                    
 13  Svoboda, Jennifer                Unattached                  
 
Event 74  Men Shot Put Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
 Inside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McConvey, Tanner              FR Bellarmine                  
  2  Meyer, Adam                   SO Bellarmine                  
  3  Miller, Josh                  FR Northern KY                 
  4  Buckles, Daniel               FR Kentucky                    
  5  Sweet, Zachary                FR Siena Height                
  6  Derscheid, Travis             SR Siena Height                
  7  Stasa, Jake                   SR Siena Height                
  8  Goebel, Patrick               FR Siena Height                
  9  Fehrenbacher, Wes             JR Bellarmine                  
Flight 2  Finals
  1  Gray, Logan                   FR Siena Height                
  2  Hinton, Will                  SR Siena Height                
  3  Dozier, Jonathan              SO Siena Height                
  4  Newton, Langston              FR Kentucky                    
  5  Aebersold, Gauge              JR Siena Height                
  6  Evans, Andrew                 JR Kentucky                    
  7  Kent, Isiah                   JR Kentucky                    
  8  Scott, Rashaud                   Unattached                  
  9  Szypka, Brad                  SO Kentucky                    
 
Event 29  Girls Discus Throw High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 9:00 AM
 4 Throw Final
 Outside Ring
    HOB Meet:  126-08  1987        Julie McGrane, Rowan County                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Rogers, Rachael               09 Scott County                
  2  Jones, Sydni                  09 Scott County                
  3  Lewis, Madeline               09 Scott County                
  4  Hudson, Kadee                  8 Scott County                
  5  Burch, Taylor                 10 Jeffersonville              
  6  Hurst, Alexis                 10 Bardstown                   
  7  Dismeaux, Libby               12 Burgin                      
  8  Patton, Desi                  09 Mercer County               
  9  Speakman, Kaylee              09 Madison Central             
 10  Walker, Meyasha               12 Bryan Station               
 11  Cathey, Mikka                 10 Western Hills               
 12  Jouett, Cailyn                12 Frankfort                   
 13  Simmons, Nikki                11 Shelby County               
 14  Anderson, Decerai             12 Central Hardin              
 15  Hugley, Tacoya                09 Bardstown                   
 16  Mull, Hayley                  10 Jeffersonville              
Flight 2  Finals
  1  Sergent, Becca                10 Fairview                    
  2  Clemmons, Meghan              11 Madison Central             
  3  Vance, Kealey                 10 Jeffersonville              
  4  Ellis, Kristen                10 Franklin County             
  5  Harrod, Rebecca               11 Western Hills               
  6  May, Alissa                   09 Western Hills               
  7  Pilcher, Kirsten              09 Franklin County             
  8  Sanders, Taylor               12 Burgin                      
  9  Johnson, Kambrea              11 Franklin County             
 10  Hudson, Halee                 10 Scott County                
 11  Hall, Sidney                  12 Central Hardin              
 12  Leachman, Aja                 11 Western Hills               
 13  Ford, Nycia                   10 Jeffersonville              
 14  Stewart, Carynn               12 Bryan Station               
 15  Bradley, Jamie                12 Shelby County               
 
Event 30  Boys Discus Throw High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
 4 Throw Final
 Outside Ring
    HOB Meet:  169-10  2010        Kyle Jenkins, Lville Male                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Walle, Anthony                11 Frankfort                   
  2  Platt, Michael                09 Conner                      
  3  Murdock, Ethan                09 Scott County                
  4  McKinney, Will                11 Mercer County               
  5  Miller, Zach                  11 Mercer County               
  6  Springfield, Reggie           11 Male                        
  7  Lewis, Clerence               11 Central Hardin              
  8  Bryant, Tanner                10 Shelby County               
  9  Cecil, Chris                  12 Bardstown                   
 10  Hawkins, Chris                12 Frankfort                   
 11  Gould, Griffin                10 North Hardin                
 12  Koehler, Michael              12 Bryan Station               
 13  Callens, Eric                 12 North Hardin                
 14  Everson, Hoyt                 12 Shelby County               
 15  Hodges, James                 11 Central Hardin              
 16  Hostetler, Jeremy             11 Bryan Station               
Flight 2  Finals
  1  Hunt, Michael                 10 Scott County                
  2  Stevenson, Tyler              12 Male                        
  3  Smith, JayQuez                11 Bardstown                   
  4  Powell, Jared                 12 Burgin                      
  5  Platt, Gabe                   11 Conner                      
  6  Grosechen, Clay               11 Scott HS                    
  7  Jones, Sam                    10 Madison Central             
  8  Edwards, Donovan              11 Western Hills               
  9  Crim, Kameron                 11 Scott HS                    
 10  Martin, Andrew                12 Male                        
 11  Saddler, Rashon               12 Male                        
 12  Grosechen, Jake               12 Scott HS                    
 13  Parks, Brandon                12 Madison Central             
 14  Beckerson, Nick               11 Burgin                      
 15  Westmoreland, Dakota          12 Green County                
 
Event 67  Women Discus Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:30 AM
 Inside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McIntyre, Courtney            FR Bellarmine                  
  2  Fuller, Rose                  SO Siena Height                
  3  Johnson, Lateshia             FR Siena Height                
  4  Hooper, Shauna                SR Eastern KY                  
  5  Renshaw, Kasey                FR Siena Height                
  6  Schultz, Frannie              JR Northern KY                 
  7  Dupilka, Alicia               SR Bellarmine                  
  8  Coleman, Rashera              JR Siena Height                
  9  Lannert, Camille              SO Bellarmine                  
 10  Byron, Taylor                 JR Siena Height                
 11  Corriell, Carrie              FR Marshall                    
 12  Egan, Amanda                  JR Bellarmine                  
 13  Gruenslager, Elizabeth           Unattached                  
 14  Famurewa, Becky               FR Kentucky                    
 
Event 68  Men Discus Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:30 PM
 Inside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McConvey, Tanner              FR Bellarmine                  
  2  Miles, Jarrett                SO Siena Height                
  3  Meyer, Adam                   SO Bellarmine                  
  4  Buckles, Daniel               FR Kentucky                    
  5  Dozier, Jonathan              SO Siena Height                
  6  Miller, Josh                  FR Northern KY                 
  7  Stasa, Jake                   SR Siena Height                
  8  Fehrenbacher, Wes             JR Bellarmine                  
  9  Goebel, Patrick               FR Siena Height                
 10  Arutoff, Keith                SR Georgetown-KY               
Flight 2  Finals
  1  Stuckert, Adam                FR Siena Height                
  2  Szypka, Brad                  SO Kentucky                    
  3  Aebersold, Gauge              JR Siena Height                
  4  Donnellon, Nathan                Unattached                  
  5  Hinton, Will                  SR Siena Height                
  6  Newton, Langston              FR Kentucky                    
  7  Kent, Isiah                   JR Kentucky                    
  8  Evans, Andrew                 JR Kentucky                    
  9  Harper, John                     Unattached                  
 10  Scott, Rashaud                   Unattached                  
 
Event 33  Girls High Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:00 AM
 Height Progression: 4 feet, 2 inches
 increase in 2 inch increments
 Five Alive
    HOB Meet:   5-07  1988        Susan Sullivan, Wayne -OH                    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Kennedy, Jordyn               09 Conner                      
  2  Deaton, Skylar                 8 Conner                      
  3  Schaefer, Claire              10 Shelby County               
  4  Haas, Meghan                  10 Jeffersonville              
  5  Martin, Justus                09 Shelby County               
  6  Botts, Darrian                11 Model                       
  7  Christopher, Kena             10 Scott County                
  8  Campbell, Brittany            11 Madison Central             
  9  Shrewsbury, Halay             11 Bardstown                   
 10  Gootee, Hannah                11 Bardstown                   
 11  Stewart, Maryssa              11 Madison Central             
 12  Boyd, Jeanice                 09 Bryan Station               
 13  Crawford, Audrey              12 Scott County                
 14  Roberts, Rachel               11 Bryan Station               
 
Event 34  Boys High Jump High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 10:00 AM
 Height Progression: 5 feet, 4 inches
 increase in 2 inch increments
 Five Alive
    HOB Meet:   6-06  1994        Pat Farnan, Lville St. Xavier                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Coulter, Dylan                09 Burgin                      
  2  Hunt, Zack                    12 Scott County                
  3  Green, Tyler                  09 Male                        
  4  Desmond, Bobby                10 Shelby County               
  5  Hayes, Shaun                  11 Scott County                
  6  Parker, Will                  10 Male                        
  7  Watts, Nic                    10 Conner                      
  8  Hennessy, CJ                  10 Bardstown                   
  9  Bosley, Kenjah                12 Madison Central             
 10  Gowin, Jacob                  10 Shelby County               
 11  Ray, Hunter                   11 North Hardin                
 12  Kelley, Andrew                12 Schlarman                   
 13  Bosley, Jonathon              11 Bryan Station               
 14  Oxendine, Kirk                12 North Hardin                
 15  Coral, Gavin                  10 Bardstown                   
 16  Guy, Daniel                   12 Madison Central             
 17  Williams, Corey               12 Bryan Station               
 18  Myers, Collin                 12 Scott HS                    
 
Event 71  Women High Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:00 PM
 Height Progression: 1.48m (4-10), 1.53, 1.58,
 1.63, 1.68, 1.73, 1.78, 1.81, 1.84, 1.87,...(+3 cm)
 Five Alive
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Schoenfelder, Amanda          SR Bellarmine                  
  2  Marquart, Stephanie           FR Siena Height                
  3  Hamrick, Kristin              SR Bellarmine                  
  4  Johnson, Shanice              FR Marshall                    
  5  Kelley, Hayden                SR Bellarmine                  
  6  Schwenk, Mariah               JR Bellarmine                  
  7  Frye, Alyssa                  FR Northern KY                 
  8  Woolum, Ashley                FR Eastern KY                  
  9  Knannlein, Alexxis            SO Siena Height                
 10  Szarabajko, Alexandra         SO Eastern KY                  
 11  Dubois, Cierra                FR Northern KY                 
 12  Bowe, Nora                    SR Bellarmine                  
 13  Farquharson, Patrice          FR Kentucky                    
 14  Thomas, Tyler                 FR Northern KY                 
 15  Jones, Meghan                 JR Bellarmine                  
 16  Duncan, Phoenix               SO Siena Height                
 17  Imbert, Joanne                SO Kentucky                    
 
Event 72  Men High Jump Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 1:00 PM
 Height Progression: 1.78m (5-10), 1.83, 1.88,
 1.93, 1.98, 2.03, 2.07, 2.10, 2.13, 2.16,...(+3 cm)
 Five Alive
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jenkins, Joshua               FR Siena Height                
  2  Dunson, Raphael               FR Siena Height                
  3  Daffin Jr., Elroy             FR Siena Height                
  4  McCann, Christopher           FR Siena Height                
  5  Buckles, Daniel               FR Kentucky                    
  6  Goynes, Tre'                  FR Siena Height                
  7  Hill, Zach                    SO Eastern KY                  
  8  Ratliff, Ryan                 SO Kentucky                    
 
Event 27  Girls Pole Vault High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:00 AM
 Starting Height- 6 feet, 0 inches
 increase in 6 inch increments
 Five Alive
    HOB Meet:  10-00  2007        Leigh Allin, Lex.Henry Clay                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Burke, Summer                 11 Burgin                      
  2  Orange, Samantha              12 Shelby County               
  3  Hughes, Megan                 11 Burgin                      
  4  Richardson, Kolby             11 Western Hills               
  5  Schaefer, Kate                11 Shelby County               
  6  Cook, Devyn                   11 Jeffersonville              
  7  Patton, Cat                   11 Jeffersonville              
  8  Frazier, Linda                10 Bryan Station               
  9  Cunningham, Annie             10 Western Hills               
 10  Bowling, Emily                11 Bardstown                   
 11  Lane, Riley                   12 Madison Central             
 12  Burke, Lyndsey                09 Fairview                    
 13  Durbin, Hannah                11 Model                       
 14  Guilfoil, Emma                11 Bryan Station               
 15  Harrison, Courtney            11 Madison Central             
 16  Polham, Sydney                11 Bardstown                   
 17  Whiteman, Maddy               11 Jeffersonville              
 18  Cronacher, Hannah             12 Ironton                     
 19  Harris, Abby                  12 Scott County                
 20  McIntyre, Morgan              11 Fairview                    
 21  Murdock, Maggie               12 Scott County                
 22  Allen, Morgan                 SR So. Carolina HS             
 
Event 28  Boys Pole Vault High School
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 11:00 AM
 Height Progression: 8 feet, 0 inches
 increase in 6 inch increments
 Five Alive
    HOB Meet:  14-07.75  2010        Andrew Silber, Cinc.LaSalle -OH           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Powell, Jared                 12 Burgin                      
  2  Sponel, Jonathan              11 Male                        
  3  Vega, Alexander               10 Male                        
  4  Cheser, Jacob                 12 Bardstown                   
  5  Johnston, Justin              11 Mercer County               
  6  Walker, Jakee                 11 Bryan Station               
  7  Charles, Josiah               12 Scott County                
  8  Ikard, Cameron                09 Madison Central             
  9  Mattingly, Mikah              10 Shelby County               
 10  Hall, Chris                   12 Bryan Station               
 11  Payne, Chandler               10 Madison Central             
 12  Phelps, Corey                 10 Scott County                
 13  Stefanko, Jacob               10 North Hardin                
 14  Gowin, Jacob                  10 Shelby County               
 15  Quire, Jonah                  10 Male                        
 16  Ruth, Talmage                 11 Western Hills               
 17  Brecht, Trevor                11 Bardstown                   
 18  Barry, Michael                12 Shelby County               
 19  Braden, Tim                   12 Male                        
 20  Parker, Antonio               10 North Hardin                
 21  Harrod, Tighe                 12 Franklin County             
 22  Divine, Brooks                   Marion County               
 
Event 65  Women Pole Vault Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:00 PM
 Height Progression: 2.82m (9-03), 2.97,
 3.12, 3.27, 3.42, 3.57, 3.72, 3.87,
 3.97, 4.07, 4.17,....(+ 10 cm)
 Five Alive
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Parson, Shawna                SO Georgetown-KY               
  2  Thomas, Whitney               JR Bellarmine                  
  3  Ehmann, Kara                  SO Siena Height                
  4  Dwenger, Erin                 SR Bellarmine                  
  5  Kennard, Shelby               JR Kentucky                    
  6  Canterna, Michelle            SO Kentucky                    
  7  Stidham, Lenzey               SR Siena Height                
  8  Sabbatine, Andrea                Fuzion Athletics            
 
Event 66  Men Pole Vault Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 3:00 PM
 Height Progression: 3.30m (10-10.00), 3.50,
 3.70, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70,
 4.85, 4.95, 5.05, 5.15,.....(+ 10 cm)
 Five Alive
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Meyer, Adam                   SO Bellarmine                  
  2  McConvey, Tanner              FR Bellarmine                  
  3  Lee, Tanner                   SO Georgetown-KY               
  4  Jenkins, Joshua               FR Siena Height                
  5  Herrington, Benjamin          SO Siena Height                
  6  Ullrich, Brian                FR Bellarmine                  
  7  Derscheid, Travis             SR Siena Height                
  8  Clore, Jonathan               SO Siena Height                
  9  Whiting, Christopher          SO Siena Height                
 10  Leaders, Matt                 JR Siena Height                
 11  Lucas, Ryan                   JR Siena Height                
 12  Depalma, Richard              SO Siena Height                
 
Event 75  Women Javelin Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 5:15 PM
 All athletes receive 6 throws
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Cousino, Kourtney             FR Siena Height                
  2  Hamrick, Kristin              SR Bellarmine                  
  3  Wison, Liz                    JR Siena Height                
  4  Albanese, Judith              JR Bellarmine                  
  5  Schultz, Frannie              JR Northern KY                 
  6  Dupilka, Alicia               SR Bellarmine                  
  7  Holroyd, Sarah                SR Siena Height                
  8  Nordby, Brianna               JR Siena Height                
  9  Kennedy, Amanda               SR Marshall                    
 
Event 76  Men Javelin Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:00 PM
 All athletes receive 6 throws
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Sweet, Zachary                FR Siena Height                
  2  Jenkins, Joshua               FR Siena Height                
  3  Zavislak, Jason               FR Northern KY                 
  4  Fehrenbacher, Wes             JR Bellarmine                  
  5  White, Joshua                 SR Unattached                  
  6  Derscheid, Travis             SR Siena Height                
  7  Dykstra, Raymond              SO Kentucky                    
 
Event 77  Women Hammer Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 2:00 PM
 Outside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Hooper, Shauna                SR Eastern KY                  
  2  Drury, Bethany                FR Marshall                    
  3  Albanese, Judith              JR Bellarmine                  
  4  Dupilka, Alicia               SR Bellarmine                  
  5  Corriell, Carrie              FR Marshall                    
  6  McIntyre, Courtney            FR Bellarmine                  
  7  Lannert, Camille              SO Bellarmine                  
  8  Coleman, Rashera              JR Siena Height                
  9  Renshaw, Kasey                FR Siena Height                
 10  Hottenstein, Amanda           JR Marshall                    
 11  Byron, Taylor                 JR Siena Height                
 12  Nordby, Brianna               JR Siena Height                
 13  Famurewa, Becky               FR Kentucky                    
 
Event 78  Men Hammer Throw Univ/College
===============================================================================
Saturday 4/20/2013 - 4:00 PM
 Outside Ring
 Top 9 advance to Finals
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Miles, Jarrett                SO Siena Height                
  2  Miller, Josh                  FR Northern KY                 
  3  Gray, Logan                   FR Siena Height                
  4  Hinton, Will                  SR Siena Height                
  5  Stuckert, Adam                FR Siena Height                
  6  Stasa, Jake                   SR Siena Height                
  7  Arutoff, Keith                SR Georgetown-KY               
  8  Fehrenbacher, Wes             JR Bellarmine                  
  9  Evans, Andrew                 JR Kentucky                    
 10  Carney, Raymond               SR Siena Height                
 11  Soverns, Brian                   Unattached                  

Questionnaire Campus Tour